Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu

Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Estonya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Antalya’da faaliyet yürütmektedir. Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Estonya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan Estonya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu’ndan, Estonya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer Estonya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Estonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Estonya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu Vize

Estonya vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler vize başvurularını farklı şekillerde yapma şansına sahiptir. Estonya vizesi başvuru yolları aşağıda ifade edilmiştir.

Estonya Konsolosluğu’na doğrudan başvuru: Estonya vizesi başvurularını doğrudan Estonya Konsolosluğu’na yapmak mümkündür. Estonya vizesi başvurularını doğrudan konsolosluğa yapacak olan kişiler başta Estonya vizesi işlemleri olmak üzere Estonya Konsolosluğu’nda yapılacak işlemler için öncesinde online randevu almak gerektiğini unutmamalıdır.

Ortak vize merkezi: Estonya Cumhuriyeti ile Macaristan arasında imzalanan ve 8 Nisan 2009 tarihinde yürürlüğe giren Macaristan Konsolosluğu Estonya ortak vize merkezi anlaşması uyarınca Estonya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Estonya vizesi başvurularını Macaristan Büyükelçiliği’ne ya da Macaristan Konsolosluğu’na yapabilmektedir.

Aracı Kurumlar: Estonya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler başvurularını Estonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapabilmektedir.

Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu Görev Alanı

Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu ve diğer Estonya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Estonya Vizesi ve Estonya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Antalya, Muğla, Adana, İçel, Isparta, Burdur illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri

  • 1 Ocak 18 Pazartesi Yeni Yıl
  • 30 Mart 18 Cuma Kutsal Cuma
  • 1 Mayıs 18 Salı Bahar Bayramı
  • 15 Haziran 18 Cuma Kurban Bayramı
  • 20 Ağustos 18 Pazartesi Bağımsızlık Günü
  • 21-24 Ağustos 2018 Salı – Cuma Ramazan Bayramı
  • 29 Ekim 18 Pazartesi Cumhuriyet Bayramı
  • 24 – 26 Aralık Pazartesi – Çarşamba Noel

Estonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 17.00

Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Estonya Fahri Konsolosluğu Antalya Adres: Akay Plaza, Aspendos Bulvarı, No: 274 07200 ANTALYA

Estonya Antalya Fahri Konsolosluğu Ulaşım Bilgileri