Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, Estonya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Bursa’da faaliyet yürütmektedir. Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Estonya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan Estonya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu’ndan, Estonya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer Estonya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Estonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu, Estonya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Vize

Estonya vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler vize başvurularını farklı şekillerde yapma şansına sahiptir. Estonya vizesi başvuru yolları aşağıda ifade edilmiştir.

Estonya Konsolosluğu’na doğrudan başvuru: Estonya vizesi başvurularını doğrudan Estonya Konsolosluğu’na yapmak mümkündür. Estonya vizesi başvurularını doğrudan konsolosluğa yapacak olan kişiler başta Estonya vizesi işlemleri olmak üzere Estonya Konsolosluğu’nda yapılacak işlemler için öncesinde online randevu almak gerektiğini unutmamalıdır.

Ortak vize merkezi: Estonya Cumhuriyeti ile Macaristan arasında imzalanan ve 8 Nisan 2009 tarihinde yürürlüğe giren Macaristan Konsolosluğu Estonya ortak vize merkezi anlaşması uyarınca Estonya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Estonya vizesi başvurularını Macaristan Büyükelçiliği’ne ya da Macaristan Konsolosluğu’na yapabilmektedir.

Aracı Kurumlar: Estonya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler başvurularını Estonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapabilmektedir.

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Görev Alanı

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu ve diğer Estonya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Estonya Vizesi ve Estonya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri

  • 1 Ocak 18 Pazartesi Yeni Yıl
  • 30 Mart 18 Cuma Kutsal Cuma
  • 1 Mayıs 18 Salı Bahar Bayramı
  • 15 Haziran 18 Cuma Kurban Bayramı
  • 20 Ağustos 18 Pazartesi Bağımsızlık Günü
  • 21-24 Ağustos 2018 Salı – Cuma Ramazan Bayramı
  • 29 Ekim 18 Pazartesi Cumhuriyet Bayramı
  • 24 – 26 Aralık Pazartesi – Çarşamba Noel

Estonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 17.00

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Estonya Fahri Konsolosluğu Bursa Adres: Duraner A.Ş. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi Sedir Caddesi No: 20 BURSA

Estonya Bursa Fahri Konsolosluğu Ulaşım Bilgileri