Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Estonya ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticaret şehirleri arasında yer alan Trabzon’da faaliyet yürütmektedir. Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Estonya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan Estonya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu’ndan, Estonya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer Estonya Konsolosluklarından destek alabilmektedir. Estonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Estonya vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Vize

Estonya vizesi için başvuruda bulunmak isteyen kişiler vize başvurularını farklı şekillerde yapma şansına sahiptir. Estonya vizesi başvuru yolları aşağıda ifade edilmiştir.

Estonya Konsolosluğu’na doğrudan başvuru: Estonya vizesi başvurularını doğrudan Estonya Konsolosluğu’na yapmak mümkündür. Estonya vizesi başvurularını doğrudan konsolosluğa yapacak olan kişiler başta Estonya vizesi işlemleri olmak üzere Estonya Konsolosluğu’nda yapılacak işlemler için öncesinde online randevu almak gerektiğini unutmamalıdır.

Ortak vize merkezi: Estonya Cumhuriyeti ile Macaristan arasında imzalanan ve 8 Nisan 2009 tarihinde yürürlüğe giren Macaristan Konsolosluğu Estonya ortak vize merkezi anlaşması uyarınca Estonya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Estonya vizesi başvurularını Macaristan Büyükelçiliği’ne ya da Macaristan Konsolosluğu’na yapabilmektedir.

Aracı Kurumlar: Estonya vizesi başvurusunda bulunacak kişiler başvurularını Estonya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapabilmektedir.

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Görev Alanı

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu ve diğer Estonya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Estonya Vizesi ve Estonya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri

  • 1 Ocak 18 Pazartesi Yeni Yıl
  • 30 Mart 18 Cuma Kutsal Cuma
  • 1 Mayıs 18 Salı Bahar Bayramı
  • 15 Haziran 18 Cuma Kurban Bayramı
  • 20 Ağustos 18 Pazartesi Bağımsızlık Günü
  • 21-24 Ağustos 2018 Salı – Cuma Ramazan Bayramı
  • 29 Ekim 18 Pazartesi Cumhuriyet Bayramı
  • 24 – 26 Aralık Pazartesi – Çarşamba Noel

Estonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi, Cuma: 09.00 / 17.00

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Estonya Fahri Konsolosluğu Trabzon Adres: Yeşil Tepe Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı Can Sitesi No: 351/A TRABZON

Estonya Trabzon Fahri Konsolosluğu Ulaşım Bilgileri