Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu

Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya Konsolosluğu ve Finlandiya Fahri Konsoloslukları Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Finlandiya Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Finlandiya Konsolosluğu aynı zamanda Finlandiya dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu Vize

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en fazla üç aylık seyahatleri süresinde Finlandiya’ya giriş yapabilmeleri için Finlandiya Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Finlandiya’da ikamet iznine sahip olabilmek için iki tip izin söz konusudur: En fazla 90 güne kadar olan Finlandiya Schengen vizesi başvurusu ve üç aydan daha uzun süreli ziyaretler için geçerli olan çalışma, eğitim görme, aile birleşimi gibi hususları kapsayan oturma izni başvuruları.

Finlandiya için Schengen vize başvuruları VFS Global şirketi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Finlandiya Schengen vizesi başvuruları Ankara ve İstanbul’da bulunan Vize Başvuru Merkezlerine şahsen yapılmalıdır. Finlandiya Vize başvuruları elektronik ortamda tamamlanmalıdır. Başvurular VFS Global’in vize merkezlerine yapılsa da vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Finlandiya Ankara Büyükelçiliğine aittir.

Finlandiya Alanya Konsolosluğu Görev Alanı

Alanya ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Finlandiya Alanya Konsolosluğu Tatil Günleri

Cuma  Yılbasi (TUR/FIN)
 Çarşamba  Epifani (hristiyan yortusu) (FIN)
 Cuma  Kutsal Cuma (FIN)
 Pazartesi  Paskalya (FIN)
 Cumartesi  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (TUR)
 Pazar  Emek ve Dayanişma Günü (TUR/FIN)
 Perşembe  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı (TUR)
Perşembe  Yükseliş Günü (FIN)
Cuma Yaz Dönümü Günü (FIN)
Cuma – Ramazan Bayramı (TUR)
Salı Zafer Bayramı (TUR)
Çars-Perş-Cuma Kurban Bayramı (TUR)
Cuma  Cumhuriyet Bayramı (28.10. yarim gün) (TUR)
Salı Finlandiya’nın Bağımsızlık Günü
Cumartesi  Noel Arifesi (FIN)
Pazar  Noel (FIN)
 Pazartesi  Noel Ertesi (FIN)

Finlandiya Alanya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Salı  ve Çarşamba 10.00 – 12.00  Telefon saatlerı: Salı ve Çarşamba  9.00 – 10.00 (Pazartesi, Perşembe ve Cuma günlerinde; Finlandiya ve Türkiye’nin resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.)

Finlandiya Alanya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon: +90 242 513 7292
Faks: +90 242 513 7293
E-posta: kuddusimuftuoglu@hotmail.com
Ziyaret adresi, posta adresi: Atatürk Bulvari No:40, Kat:3
Kadipasa mahallesi  07400 ALANYA

Finlandiya Alanya Konsolosluğu Ulaşım Bilgileri