İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu ve diğer İzlanda temsilcilikleri İzlanda ve Türkiye arasındaki teamüllere uygun olarak Türkiye’nin önemli ticari şehirleri arasında yer alan İzmir’de faaliyet yürütmektedir. İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu, herhangi bir diplomatik vasfa sahip olmamakla birlikte Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Danimarka İzmir Büyükelçiliği’ne bağlı çalışma yürütmektedir.

Türkiye’de yaşayan İzlanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu’ndan, İzlanda İzmir Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İzlanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir.  İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul yetkisi bulunan İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu, İzlanda vizesi işlemleri konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluğu Vize

İzlanda vizesi başvurusunda bulunan şahıslar, İzlanda Konsolosluğu ve İzlanda Büyükelçiliği tarafından vize için talep edilen şartları yerine getirmekle yükümlüdür. İzlanda vizesi için gerekli şartları yerine getirmeyen kişilerin İzlanda Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

İzlanda vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, İzlanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da İzlanda seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında İzlanda vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluk Görev Alanı

İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak, Afyon, Kütahya

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluk Tatil Günleri

  • 01 Ocak 2019 Salı Yeni Yılın İlk Günü
  • 19 Nisan 2019 Cuma İyi Cuma.
  • 04-05-06 Haziran 2019 Sa-Ça-Pe Ramazan Bayramı.
  • 12-13-14 Ağustos 2019 Pa-Sa-Ça Kurban Bayramı.
  • 29 Ekim 2019 Çarşamba Cumhuriyet Bayramı.
  • 24/25 Aralık 2019 Sa-Ça Noel Bayramı.
  • 31 Aralık 2019 Salı Yeni Yıl Akşamı.

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluk Çalışma Saatleri

Kurum tarafından 09:00 / 13:00 ile 14:00 / 16:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir.

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluk İletişim Bilgileri

Adres ve İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Bulvarı, No: 115, 352100, Alsancak / İZMİR

İzlanda İzmir Fahri Konsolosluk Ulaşım Bilgileri