Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği

Lüksemburg vize başvurusunda bulunurken Konsoloslukların Lüksemburg vize başvuru sahibi ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için formda yazdığınız bilgilerin doğru ve eksiksiz yazılmış olması gerekmektedir. Ayrıca Lüksemburg vizesi başvuru formları doldurulurken okunaklı, tükenmez kalemle yazılıp imzalanmalıdır. Yazdığınız bilgilerde formu Türkçe dilinde dolduruyorsanız Türkçe karakter kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Lüksemburg vizesi başvuru orjinal formu, başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır. Vize başvuru formları eksik doldurulması halinde Lüksemburg Konsolosluğu başvurunuzu geri çevirebilmektedir. Bu formlarda verdiğiniz bilgiler ile konsolosluğa başvuru sırasında vereceğiniz evraklarında doğruluğu tespit edilerek vizenizin olumlu sonuç almasında önemli bir etkendir.

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği Vize

Lüksemburg Büyükelçiliği, Lüksemburg Konsolosluğu ve Lüksemburg Fahri Konsoloslukları Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Lüksemburg vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren Lüksemburg Büyükelçiliği, Lüksemburg Başkonsolosluğu ve Lüksemburg Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Lüksemburg vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Lüksemburg Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Lüksemburg vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Lüksemburg Konsolosluğu vasıtası ile yapmalıdır.

Lüksemburg Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Lüksemburg vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Lüksemburg Konsolosluğu aynı zamanda Lüksemburg dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği Görev Alanı

Ankara ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilirler.

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri

  •  1 Ocak Noel ve Yılbaşı Tatili
  • (HER YIL DEĞİŞMEKTEDİR) Paskalya
  • 23.Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  • 6 Haziran Lüksemburg Milli Günü
  • 15 Ağustos Meryem’in Göğe Yükselmesi
  • 1 Kasım Azizler Günü
  • 25 Aralık Noel

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri gün ve saati Pazartesi-Cuma: 09.00-17.00 olarak belirtilmiştir.

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Telefon:                            +90 (312) 459 14 00

Fax:                                   +90 (312) 436 50 55

E-Posta:                            ankara.amb@mae.etat.lu

Lüksemburg Ankara Büyükelçiliği Ulaşım Bilgileri