Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye’nin önemli turizm ve ticaret şehirleri arasında yer alan Antalya’de faaliyet göstermektedir. Polonya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmekle görevli olan Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Polonya vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik, ölüm, belge onayı gibi konsolosluk işlemlerini yerine getirir.

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu, kendi görev alanı içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı kişilerin vize başvurularını kabul eder. Ancak, Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu‘nun vize başvuruları konusunda karar yetkisi bulunmamaktadır.

Polonya Konsolosluğu’na Polonya vizesi için başvuruda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacını ve başvuru sahibinin söz konusu seyahate ilişkin şartları taşıdığını gösterir belgeler sunmalıdır. Polonya vizesi başvurularında seyahatin amacı ve şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin Polonya vizesi başvuruları Polonya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Polonya  Antalya Fahri Konsolosluğu Vize

Polonya vizesi için yapılan başvurular, Polonya Konsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde red ile sonuçlanabilmektedir. Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Polonya seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişiler Polonya seyahatleri sona erdiğinde ülkeden ayrılacaklarını gösterir belgeler ibraz etmelidir. Polonya konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösterir belgeler sunamadığı takdirde Polonya vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.

Polonya vizesi başvurusunda sunulan seyahat belgeleri güncel, orijinal, geçerliliği devam eder nitelikte olmalıdır. Polonya vizesi başvuru işlemleri için sunulan belgelerin eksik ya da sahte olması gibi durumlarda vize başvurusu Polonya vize reddi ile sonuçlanabilir. Polonya vizesi başvurusunda ibraz edilen belgelerin Polonya konsolosluğu tarafından belirlenen standartlara uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu Görev Alanı

Antalya

Polonya  Antalya Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri

 • 01 Ocak Yılbaşı
 • 1 Ocak 2018 Yeni Yıl
 • 2 Nisan 2018 Paskalya
 • 1 Mayıs 2018 Emek ve Dayanışma Günü
 • 3 Mayıs 2018 Anayasa Bayramı
 • 31 Mayıs 2018 Corpus Christi
 • 15 Haziran 2018 Ramazan Bayramı
 • 21-24 Ağustos 2018 Kurban Bayramı
 • 15 Ağustos 2018 Polonya’da Dini Bayram
 • 29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı
 • 1 Kasım 2018 Azizler Günü
 • 25–26 Aralık 2018 Noel

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

 Pazartesi-Cuma: 09.00-17.00 olarak belirtilmiştir.

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Polonya Fahri Konsolosluğu Antalya Adres: Kayı Plaza, Güzeloba Mahallesi, Ay Sokak, No: 1, Lara ANTALYA

Polonya Antalya Fahri Konsolosluğu Ulaşım Bilgileri