Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu

Danimarka vizesi için başvuru yapan kişiler başvurularının kabul edilmesi için Danimarka konsolosluğu tarafından talep edilen şartları yerine getirmelidir. Danimarka vizesi başvurularında Danimarka konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartları taşımayan kişilerin Danimarka vizesi talepleri ret ile sonuçlanabilmektedir.

Danimarka vizesi başvurularında seyahat amacını kanıtlayıcı belgeler sunulmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Danimarka seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Danimarka vizesi talebi reddedilebilmektedir.

Danimarka İstanbul Konsolosluğu Vize

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler İngilizce ya da Fransızca hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır. Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Danimarka vizesi başvurusunda bulunan kişiler Danimarka konsolosluğu tarafından ibraz edilen belgeleri güncel ve orijinal olarak ibraz etmelidir. Danimarka konsolosluğu vize başvurusunda sunulan evrakların güncel olmaması, sahte olması ya da tam olmaması gibi durumlarda başvuru sahibinin Danimarka vizesi talebi Danimarka vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Danimarka vize başvuruları ve başvuru ücreti ödemeleri https://applyvisa.um.dk/ adresinden yapılmaktadır. Başvuru ve ödeme sonrasında, sayfadaki kapak mektubu imzalanarak, gerekli belgelerle birlikte Vize Hizmet Merkezi’ne teslim edilmeli, merkezde biyometrik veri verilmelidir.

Vize başvurularının teslimi için randevu almak gerekmektedir. https://www.denmarkvac-tr.com/ adresinden vize merkezine ulaşılabilir.

Türk diplomatik pasaport, hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşları üç aya kadar Danimarka’yı ve İzlanda’yı vizesiz ziyaret edebilir.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Görev Alanı

Danirmarka İstanbul Başkonsolosluğu, Danimarka vize işlemlerinde görev bölgesi ayrımı yapmadan Türkiye’nin her yerinden Danimarka vize başvurularını kabul etmektedir. Bununla birlikte İstanbul çevresindeki Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Edirne illerinde ikamet eden vatandaşlar başvurularını Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul’a yapabileceklerdir.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Tatil Günleri

  • 01 Ocak 2019          Noel tatili
  • 19 Nisan 2019         Kutsal cuma
  • 22 Nisan 2019         Paskalya
  • 04 Haziran 2019     Ramazan Bayramı, 3 gün
  • 12 Ağustos 2019       Kurban Bayramı, 2.gün
  • 14 Ağustos 2019       Kurban Bayram, 3. gün
  • 15 Ağustos 2019       Kurban Bayram, 4. gün
  • 29 Ekim 2019           Cumhuriyet Bayramı
  • 24 Aralık 2019 – 01 Ocak 2020  Noel tatili

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Pazartesi – cuma: 09:00 – 17:00

Konsolosluk ve vize bölümün çalışma saatleri

Pazartesi – cuma 10:00 – 13:00

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri

Adres: Trump Towers Büyükdere Cad. No:1 Kule 2 Daire 463,
34387 Şişli
Istanbul

Telefon: +90 (212) 359 19 00
Telefax: +90 (212) 359 19 01

Ticari ve yatırım için E-mail: isthkt@um.dk

Vize, oturum – çalışma izni ve konsolosluk işlemleri için

E-mail: istgkl@um.dk

Danimarka Başkonsolosluğu İstanbul Ulaşım Bilgileri