Litvanya Ankara Büyükelçiliği

Litvanya Ankara Büyükelçiliği  ve Litvanya Fahri Konsoloslukları Litvanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Litvanya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

Litvanya Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Litvanya vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Litvanya Konsolosluğu aynı zamanda Litvanya dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Vize

Türkiye’de yaşayan Litvanya vatandaşları hukuki yollarda çözmeleri icap eden problemleri ile ilgili izlenecek yol konusunda Litvanya Konsolosluğu’ndan rehberlik desteği alabilirler.Türkiye’de ikamet eden Litvanya vatandaşları ülkelerine ödemeleri gereken vergiler konusunda Litvanya Konsolosluğu ile irtibat kurmalıdır. Litvanya’ya karşı borçlu olunan vergilerin toplanmasında yetkili merci Litvanya Konsolosluğu’dur.

Türkiye’de yaşayan Litvanya vatandaşları evliliklerini bitirmeye karar verdikleri durumlarda, boşanma işleminin gerçekleşmesi, boşanma ile ilgili hukuki sürecin işleyişi ve boşanma kararının Litvanya ve Türkiye hukuku açısından kabul edilmesi gibi konularda Litvanya Konsolosluğu’ndan rehberlik desteği talebinde bulunabilirler.

Türkiye’de ikamet eden Litvanya vatandaşları Litvanya’da yapılan seçimlerde oy kullanmak istedikleri durumlarda, seçime katılma işlemleri için Litvanya Konsolosluğu’ndan bilgi ve destek alabilirler.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Görev Alanı

Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Litvanya Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilirler.

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri

 •  1 Ocak Noel ve Yılbaşı Tatili
 • 2.Nisan Paskalya
 • 23.Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 27.Nisan Kral’ın Günü
 • 1.Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 21.Mayıs Pentekost
 • 15.Hazisran Ramazan Bayramı
 • 20.Ağustos Kurban Bayramı Arefesi
 • 21 – 24 Ağustos Kurban Bayramı
 • 29.Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 25 – 26 Aralık Noel

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Büyükelçilik Çalışma Saatleri: Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 8.00-17.00 Öğle tatili 12.00-13.00
Konsolosluk Bölümü Kabul Saatleri:Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 9.00-12.00

Litvanya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Mahatma Gandi cad. No:38, 06700 G.O.P., Ankara, TURKEY

E-posta:mamb.tr@urm.lt
Telefon: +90 312 447 07 66
Web site: http://tr.mfa.lt
Faks: +90 312 447 06 63

Litvanya Ankara Büyükelçiliği Ulaşım Bilgileri