Polonya Ankara Büyükelçiliği

Polonya Ankara Büyükelçiliği Türkiye’de yaşayan Polonya vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların vatandaşlık işlemleri, vize işlemleri, kayıt işlemleri, oturum işlemleri gibi resmi işlemlerin yapıldığı yetkili kurumdur.

Polonya Ulusal Vizesi (uzun süreli vize) almak için Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği Konsolosluk vize bölümüne başvurulması gerekmektedir. Polonya Kısa süreli( Schengen vizesi) vizesi için ise (180 gün içerisinde 90 günü geçmeyecek şekilde) Polonya Başkonsolosluğu İstanbul’un yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine başvuru yapılmaktadır.

Polonya Konsolosluğu’na Polonya vizesi için başvuruda bulunan kişiler, yapacakları seyahatin amacını ve başvuru sahibinin söz konusu seyahate ilişkin şartları taşıdığını gösterir belgeler sunmalıdır. Polonya vizesi başvurularında seyahatin amacı ve şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan ya da sunduğu belgeler inandırıcı bulunmayan kişilerin Polonya vizesi başvuruları Polonya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

Polonya  Ankara Büyükelçiliği Vize

Polonya vizesi için yapılan başvurular, Polonya Konsolosluğu ve Polonya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde red ile sonuçlanabilmektedir. Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin sahte ya da eksik evrak sunması, seyahat amacının kanıtlanmaması, kişinin Polonya seyahati bitiminde ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler ibraz etmemesi gibi durumlarda başvurular ret ile sonuçlanabilmektedir. Polonya vizesi başvurusunda bulunan kişiler Polonya seyahatleri sona erdiğinde ülkeden ayrılacaklarını gösterir belgeler ibraz etmelidir. Polonya konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan kişiler seyahatleri bittiğinde ülkelerine geri döneceklerini gösterir belgeler sunamadığı takdirde Polonya vizesi başvurusu reddedilebilmektedir.

Polonya vizesi başvurusunda sunulan seyahat belgeleri güncel, orijinal, geçerliliği devam eder nitelikte olmalıdır. Polonya vizesi başvuru işlemleri için sunulan belgelerin eksik ya da sahte olması gibi durumlarda vize başvurusu Polonya vize reddi ile sonuçlanabilir. Polonya vizesi başvurusunda ibraz edilen belgelerin Polonya konsolosluğu tarafından belirlenen standartlara uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Polonya Ankara Büyükelçiliği Görev Alanı

Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat, Zonguldak.

Polonya  Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri

 • 01 Ocak Yılbaşı
 • 1 Ocak 2018 Yeni Yıl
 • 2 Nisan 2018 Paskalya
 • 1 Mayıs 2018 Emek ve Dayanışma Günü
 • 3 Mayıs 2018 Anayasa Bayramı
 • 31 Mayıs 2018 Corpus Christi
 • 15 Haziran 2018 Ramazan Bayramı
 • 21-24 Ağustos 2018 Kurban Bayramı
 • 15 Ağustos 2018 Polonya’da Dini Bayram
 • 29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı
 • 1 Kasım 2018 Azizler Günü
 • 25–26 Aralık 2018 Noel

Polonya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

 Pazartesi-Cuma: 09.00-17.00 olarak belirtilmiştir.

Polonya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Kavaklıdere, Çankaya Mahallesi, Atatürk Blv No:241, 06680 Çankaya/Ankara

Polonya Ankara Büyükelçiliği Ulaşım Bilgileri